Australijski domy zazwyczaj mają dwa, półtora lub dwa samochody garaż, z niektórych nowszych domów trzy garaż, z jednymi podwójnymi drzwiami i jednymi jednymi drzwiami. Przed latami 70. większość z nich była oderwana od domu, zazwyczaj cofnięta do tyłu podjazdem prowadzącym za bok domu, wspólnym ze starymi domami z płyt pilśniowych, ale nierzadko z wcześniejszymi domami z cegły. Najczęstszymi drzwiami na tych garażach były albo 2 drzwi w stylu drewnianej stodoły z drzwiami dostępowymi o standardowych wymiarach z boku garażu, albo brama rolowana B&D, która jest opisana poniżej.

Bramy przemysłowe – mechanizmy działania

Najpopularniejszą bramą garażową w Australii jest brama rolowana B&D, która istnieje od 1956 roku i jest nadal ciężko użytkowana. Są to elastyczne, ale mocne, faliste drzwi z blachy stalowej, przesuwające się po szynach i toczące się wokół bębna zamontowanego nad otworem drzwiowym po wewnętrznej stronie garażu. Są one dostępne w wersji z ręcznym i zdalnie sterowanym napędem elektrycznym (zwanym dławikiem), z dostępnymi zestawami przeliczeniowymi.

Blokada jest zapewniona przez blokadę klucza w środku drzwi, przesuwającą dwa kwadratowe przesuwne pręty blokujące w otworach i poza otworami w prowadnicach drzwi, blokującą i odblokowującą je, lub przez blokadę elektromagnetyczną w silniku automatycznym.

Nowsze domy wyposażone są w bardziej amerykańskie drzwi uchylne, które wsuwają się na szynę sufitu za pomocą silnika i napędu łańcuchowego. Od końca lat siedemdziesiątych większość, jeśli nie wszystkie garaże są podłączone, a przez cały lat osiemdziesiątych stało się bardziej powszechne, aby mieć dostęp do domu z garażu, gdzie projekt dozwolone, podczas gdy jest to już powszechne. Większość starszych bloków mieszkalnych w Australii posiada garaże na parterze dostępne poprzez wspólny przedpokój i drzwi wejściowe, wszystkie prowadzące do wspólnego podjazdu. Nowsze mają teraz podziemny parking.

Bramy przemysłowe Kielce

Izolacja bram przemysłowych

Brytyjskie domy z garażem zazwyczaj mają pojedynczy lub podwójny garaż albo wbudowany w budynku głównym, wolnostojący w obrębie terenu (często z tyłu ogrodu), albo w części wspólnej.

Tradycyjnie bramy garażowe były drewniane, otwierane dwuskrzydłowo lub przesuwane poziomo. Nowsze garaże wyposażone są w metalowe drzwi uchylne. W nowych domach drzwi te są coraz częściej sterowane elektrycznie.