Poniższe typy drzwi są typowe dla zastosowań mieszkaniowych: drzwi z litego drewna, drzwi płytowe (puste i pełne rdzenie), drzwi z okładziną metalową o krawędziach drewnianych oraz drzwi metalowe o krawędziach z okładziną metalową. Ościeżnice drzwiowe wykonane są zazwyczaj z litego drewna. Drzwi mieszkalne często zawierają również drewno.

Bramyrzeszow.pl – dlaczego warto pamiętać o bezpieczeństwie

Testy bezpieczeństwa przeprowadzone przez Consumer Reports Magazine w latach 90. wykazały, że wiele drzwi mieszkaniowych zawodzi lub rozwarstwia się, gdy jest do nich przyłożona siła. Drzwi z litego drewna wytrzymały więcej siły niż zwykłe drzwi z okładziną metalową o krawędziach drewnianych stosowane w nowszych konstrukcjach. W jednej z broszur z lat 90-tych, zatytułowanej „Systemy wejścia przedpotencjałowego”, na stronie 6, firma Premdor (obecnie Masonite) stwierdziła kiedyś, że „wyniki testów były przytłaczające, drzwi z krawędziami stalowymi prześcignęły drzwi z krawędziami drewnianymi w stosunku 7 do 1″. Biorąc pod uwagę, że praktycznie dwie trzecie wszystkich nielegalnych wjazdów odbywało się przez drzwi…. Jedno uderzenie o 100 funtów [lbf] siły uderzenia złamało drewnianą sztywność i otworzyło drzwi. Do faktycznego otwarcia bramy stalowej wymagane jest 7 uderzeń ciśnienia 100 funtów [siła]”. Większość producentów drzwi oferuje wiele różnych typów drzwi o różnych poziomach wytrzymałości. Odwiedź stronę bramyrzeszow.pl

Bramy Rzeszów - znakomita firma w mieście

Różne rodzaje bram garażowych w Rzeszowie

Magazyn Consumer Reports poinformował również w swoich wynikach testów, że ościeżnice często rozdzielają się przy niewielkim przyłożeniu siły, a słabej jakości rygle martwe po prostu zawodzą, gdy siła jest przyłożona do drzwi.

Projekt Chula Vista Residential Burglary Reduction Project, w ramach którego zbadano ponad 1000 incydentów, wykazał, że „metody, które okazały się stosunkowo mało skuteczne, obejmują: stężenia przesuwnych drzwi szklanych, takie jak kołki drewniane, w przeciwieństwie do kanałów drzwi przesuwnych lub zamków na kołki; zamki błyskawiczne montowane tylko w drzwiach przednich; oraz oświetlenie zewnętrzne na zegarach zmierzchowo-palcowych”.

Projekt Chula Vista Residential Burglary-Reduction przyniósł następujące rezultaty: „Z wywiadów z ofiarami dowiedzieliśmy się, że w 87% przypadków włamań, do których włamywacze pokonali zamki za pomocą takich narzędzi jak śrubokręty czy łomoty, włamywacze celowali „jedne drzwi, które nie miały zamka z zamkiem błyskawicznym […] ani jeden włamywacz nie próbował złamać dwuszybowego okna w trakcie próby włamania lub próby włamania”.