Wiele muzeów i galerii posiada obszerne zasoby internetowe, które uzupełniają lub wzbogacają ich fizyczne eksponaty. Na przykład w 2009 roku „Public Poet, Private Man”, wystawa online poświęcona twórczości Henry’ego Wadswortha Longfellow’a, została uznana za wybitną wystawę cyfrową przez Stowarzyszenie Bibliotek Uniwersyteckich i Naukowych. Grawerowanie polega na nacięciu wzoru na twardą, zwykle płaską powierzchnię poprzez wycięcie w niego rowków.

Cenówki – Javis a proces wystawienniczy

Rezultatem może być ozdobny obiekt sam w sobie, jak gdy srebro, złoto, stal lub szkło są grawerowane, lub może stanowić płytę wklęsłodruku, z miedzi lub innego metalu, do drukowania obrazów na papierze, jak wydruki lub ilustracje; te obrazy są również nazywane grawerowanie. Grawerowanie drewna jest formą druku wypukłego i nie jest objęte tym artykułem.

Grawerowanie było historycznie ważną metodą produkcji obrazów na papierze w grafice artystycznej, w mapowaniu, a także w reprodukcjach komercyjnych i ilustracjach do książek i czasopism. Od dawna jest on zastępowany różnymi procesami fotograficznymi w zastosowaniach komercyjnych i, częściowo z powodu trudności w nauce tej techniki, jest znacznie rzadziej stosowany w grafice, gdzie został w dużej mierze zastąpiony trawieniem i innymi technikami. Polecamy Cenówki

Cenówki - najwspanialsze nadruki z Warszawy

Tradycyjne grawerowanie, poprzez burynowanie lub przy użyciu maszyn, jest nadal praktykowane przez złotników, szklarzy, rusznikarzy i innych, podczas gdy nowoczesne techniki przemysłowe, takie jak grawerowanie fotograficzne i laserowe, mają wiele ważnych zastosowań. Grawerskie klejnoty były ważną sztuką w starożytnym świecie, odrodzoną w renesansie, choć termin tradycyjnie obejmuje rzeźby reliefowe i wklęsłe, i jest w zasadzie gałęzią rzeźby, a nie grawerowania, jak wiertła były zwykłymi narzędziami.

Cenówki – Javis do pokrycia kilku technik graficznych

Inne terminy często używane w grawerowaniu drukowanym to grawerowanie miedzi, grawerowanie miedziane lub grawerowanie liniowe. Grawerunek stali jest tą samą techniką, na płytach stalowych lub stalowych i był głównie używany do produkcji banknotów, ilustracji książek, czasopism i druków reprodukcyjnych, papieru firmowego i podobnych zastosowań od około 1790 r. do początku XX wieku, kiedy to technika ta stała się mniej popularna, z wyjątkiem banknotów i innych form drukowania zabezpieczającego. Zwłaszcza w przeszłości „grawerowanie” było często używane bardzo luźno do pokrycia kilku technik graficznych, tak że wiele tzw. grawerowania było w rzeczywistości wykonywanych przy użyciu zupełnie innych technik, takich jak trawienie lub mezzotinta. „Grawerowanie ręczne” to termin czasami używany do grawerowania przedmiotów innych niż płyty drukarskie, do zapisywania lub ozdabiania biżuterii, broni palnej, trofeów, noży i innych drobnych wyrobów metalowych. Tradycyjne grafiki są również „ręcznie grawerowane”, przy użyciu tych samych technik do tworzenia linii na talerzu.