Szafy Hoosier można znaleźć w muzeach takich jak Muzeum Henryka Forda, Dziecięce Muzeum Indianapolis czy Muzeum Kentucky’ego. Szafy Hoosier znajdują się jednak również w innych miejscach. Z Hoosierami współpracuje wielu sprzedawców i firm zajmujących się renowacją zabytków, ponieważ nostalgiczni właściciele domów chcą tego mebla w swoim domu. Ludzie są również zainteresowani reprodukcją gabinetu Hoosier.

Meble na zamówienie – Bauex

Jeden z autorów docenia pracę Philipa i Phyllis Kennedy’ego za zwiększenie popularności szaf Hoosier. Kennedys badał historię gabinetu i procedury jego renowacji w latach 80. W książce z 1999 r. inny autor omawiający gabinet Hoosiera wspomniał, że niektórzy kucharze „szokują antykwariaty, aukcje w gospodarstwach i pchli targowiska w poszukiwaniu tego wyjątkowego i wciąż przydatnego kawałka Amerykany”.

Przywrócone szafki Hoosier są często poszukiwane do użytku w kuchniach w stylu początku XX wieku, w domach z tamtej epoki lub w nowych domach zbudowanych w stylu tamtej epoki. „W 2004 r. szafy Hoosier sprzedawane na aukcjach były często wyceniane za ponad 1.000 USD (równowartość 1.296 USD w 2017 r.). Wersje dębowe ze wszystkimi akcesoriami (pojemnik na mąkę, pojemnik na cukier, słoiki na przyprawy szklane itp. Szafy bez oryginalnych akcesoriów są zazwyczaj tańsze. Niektóre akcesoria, takie jak przesiewacze mąki i słoiki z przyprawami produkowane przez Sneath Glass, również szybko się sprzedają. Jak zawsze należy uważać na podrobione banknoty i tabliczki znamionowe Hoosier Manufacturing dodawane do starych szaf.meble na zamówienie - Bauex

Meble na zamówienie – Bauex a zwykła walijska komoda

„Szafy Hoosier to nie tylko inspiracja dla nowych odmian mebli kuchennych. Sto lat po tym, jak w wielu domach zyskały na znaczeniu, odrestaurowane oryginały i ostatnie reprodukcje stały się cenionymi przedmiotami”Czysta ekscentryczność szaf, w połączeniu z ich atrakcyjnością jako zabytkowych artefaktów, sprawiła, że stały się one równie cenionymi obiektami jak każda grupa kolegiów”. Kredens walijski (brytyjski angielski) lub porcelanowy (amerykański angielski), nazywany czasem kredensem kuchennym lub szafą na cebulę, jest drewnianym meblem składającym się z szuflad i szaf w dolnej części, z półkami i ewentualnie kredensem na górze. Tradycyjnie jest to utylitarny mebel służący do przechowywania i wystawiania zastawy stołowej, sztućców i garnka, ale także do wystawiania ogólnych ozdób..
Pierwotnie komoda znajdowała się w kuchni i była utylitarnym meblem, w którym krojono lub przygotowywano mięso i inne potrawy, a przygotowane jedzenie umieszczano na kredensach w jadalni gotowej do podania. Można je było dostosować do potrzeb lokalnych; np. komody na Wyżynie Szkockiej mogły mieć „szufladę na kaszki”, a chłodzoną szufladę z blachy białej opróżniano świeżo wyprodukowaną. W zimnie można było wycinać i wyjmować z domu kaszki do późniejszej konsumpcji. Stopniowo czysto utylitarną funkcję komody uzupełniały inne funkcje, jak np. sposób prezentowania w gospodarstwie rolnym najlepszej porcelany.