W Wielkiej Brytanii, Irlandii i Australii pieczeń mięsna może być nazywana stawem lub nogą, jeśli jest to noga. Niektóre warzywa, takie jak ziemniaki, cukinia, dynia, rzepa, brukiew, pasternak, kalafior, szparagi, dynia, papryka również nadają się do pieczenia. Pieczone kasztany są również popularną zimą przekąską.

Wędzarnie ogrodowe – mięso i ryby

Istnieje również możliwość pieczenia ryb jako mięsa. Wędzone mięso jest metodą przygotowania mięsa czerwonego (i ryb), które pochodzi z prehistorii. Jego celem jest zachowanie tych bogatych w białko pokarmów, które w przeciwnym razie szybko psują się, przez długi czas. Istnieją dwa mechanizmy tego zachowania: odwodnienie i właściwości antybakteryjne fenoli i innych substancji chemicznych w wchłoniętym dymie. W dzisiejszych czasach, wzbogacony smak wędzonych potraw sprawia, że są one delikatne w wielu kulturach. Sprawdź wędzarnie ogrodowe – Pan Kornik zaprasza.

Wędzenie mięsa i ryb jest praktykowane od wieków. Rdzenne kultury na całym świecie mogły używać dymu podczas suszenia ryb do odstraszania much. Wkrótce okazało się, że wchłonięty dym działa jak środek konserwujący. Prawdopodobnie najbardziej znanymi „palaczami mięsa” byli karaibscy tubylcy, którzy palili je na stojaku z dymnym ogniem, a układ nazwali „grillbacoa” (jedno z możliwych etymologicznych źródeł grilla).

Budowa i działanie wędzarnie ogrodowe - Pan Kornik Białystok

Rodzaje Montrealskie wędliny oprócz bajgli, wędzone mięso jest popularne w Montrealu od XIX wieku i tak mocno zakorzeniło się w tym mieście, że wielu Montrealczyków, a nawet wielu nie-rzeczywistych, uznaje je za symbol kuchni miasta. Obecni i byli mieszkańcy oraz turyści odwiedzają najbardziej znane zakłady mięsne w Montrealu, takie jak Schwartz’s, Main Deli Steak House, Lester’s Deli, Roi du Smoked Meat King, Abie’s, Snowdon Deli, Smoked Meat Pete’s, a nawet zabierając całe pamiątki na wynos.

Ciepłe wędzone mięso Montrealu zawsze kroi się ręcznie, aby zachować jego formę, ponieważ w ten sposób przy pomocy krojonego mięsa kawałkiem mięsa rozpadłoby się delikatne mięso. Całe pajęczyny są gotowane na parze i na zamówienie w restauracji krojone w plastry na żądanie.

Wędzarnie ogrodowe – warzywa

Wśród wczesnych palaczy mięsa znane są aszkenazyjskie gminy żydowskie w Europie, często kojarzone z innymi popularyzowanymi przez nie produktami spożywczymi, takimi jak bajgany. W Stanach Zjednoczonych nazywa się je pastrami, które wywodzą się z języka jidysz: פא סטראמע (wymawiane pastrómeh). Jednak miłośnicy pastrami głośno twierdzą, że konsystencja, aromat, przyprawy i kolor pastrami znacznie różni się od mięsa wędzonego. Pastrami ma dwa smaki – „staroświecki”, czyli proces, w którym mięso jest naturalnie dojrzewające lub peklowane i „regularny”, czyli proces, w którym do dojrzewania stosuje się dodatki. Zarówno danie, jak i słowo przywieziono do Ameryki Północnej falą żydowskiej imigracji z Besarabii i Rumunii w drugiej połowie XIX wieku; jest ono podobne do pieczonego brisketu, charakterystycznego dania miejscowej kuchni żydowskiej tych okolic. Wędzone mięso, znane również jako słona wołowina w Londynie, jest peklowane, przyprawiane i aromatyzowane w podobny sposób, jak wołowina w skorupkach. Różnice w krojeniu mięsa i przyprawach sprawiają, że smak wędzonego mięsa różni się od każdego z nich, a nawet różni się w zależności od przepisów kulinarnych.