Dwie poduszki powietrzne mogą być ułożone jeden na drugim, aby zapewnić większy udźwig. Zaleca się stosowanie nie więcej niż dwóch toreb w konfiguracji stosowej, im większa torebka musi być dolna, a między torebkami nie mogą znajdować się żadne inne przedmioty. Nieprawidłowe użycie ułożonych w stosy torebek może spowodować wystrzelenie torby (lub innych przedmiotów) w celu stworzenia niebezpiecznego pocisku.

Wysokościomierze a podnośnik taśmowy

Podnośnik splotkowy jest wyspecjalizowanym podnośnikiem hydraulicznym, który chwyta stalowe liny; często używane w koncercie podnośniki splotkowe mogą unieść setki ton i są używane w inżynierii i budownictwie.

Podnośnik rolniczy znany również jako podnośnik kolejowy został wynaleziony w 1905 roku. Składa się on z belki stalowej z szeregiem równomiernie rozmieszczonych otworów wzdłuż jej długości oraz mechanizmu obsługiwanego ręcznie, który można przesuwać z jednego końca belki na drugi za pomocą pary sworzni wspinaczkowych. Typowe wymiary podnośnika fermowego to 1,2 m (4 stopy), 1,5 m (5 stóp) i 1,8 m (6 stóp) w odniesieniu do długości belki. Reklamujemy wysokościomierze.

Wysokościomierze - świetne urządzenia pomiarowe

Wszechstronność podnośnika wynika z jego zastosowania w takich zastosowaniach jak podnoszenie, wyciąganie, zaciskanie, ciągnięcie i pchanie. To właśnie ta wszechstronność, w połączeniu z długą podróżą i względną przenośnością sprawiają, że podnośnik jest tak popularny wśród kierowców terenowych.

Normy krajowe i międzynarodowe zostały opracowane w celu ujednolicenia wymagań dotyczących bezpieczeństwa i wydajności podnośników i innych urządzeń dźwigowych. Wybór normy jest umową pomiędzy nabywcą a producentem i ma pewne znaczenie dla konstrukcji podnośnika. W Stanach Zjednoczonych firma ASME opracowała normę bezpieczeństwa dla przenośnych samochodowych urządzeń serwisowych, ostatnio zmienioną w 2014 r., obejmującą wymogi dla podnośników hydraulicznych, podnośników przekładniowych, podnośników awaryjnych do wymiany opon, podnośników serwisowych, podnośników widłowych i innych urządzeń podnoszących.

Wysokościomierze – normy bezpieczeństwa

Szczypce blokujące, uchwyty kretowe (klucz kretowy) lub uchwyty wizjerskie to szczypce, które można zablokować, korzystając z działania zbyt centralnego. Z jednej strony uchwytu znajduje się śruba służąca do regulacji rozstawu szczęk, a z drugiej strony uchwytu (zwłaszcza w większych modelach) często znajduje się dźwignia służąca do rozsunięcia obu stron uchwytu w celu odblokowania szczypiec. „Mole” i „Vise-Grip” to nazwy handlowe różnych marek szczypiec do zamków, jednak mechanicy i majsterkowiczowie oraz rzemieślnicy ogólnie nazywają szczypce do zamków „Vise-Grip” w USA i „Mole Grip” w Wielkiej Brytanii.

Szczypce do blokowania są dostępne w wielu różnych konfiguracjach, takich jak szczypce do blokowania igłami, klucze do blokowania, zaciski do blokowania i różne kształty do mocowania elementów metalowych do spawania. Dostępne są również w wielu rozmiarach.

  • Szczypce do blokowania stosowane jako zamienne pokrętło w ekspresie do kawy.
  • Śruba służy do ustawienia szczęk w rozmiarze nieco mniejszym niż rozmiar chwytaka. Szczęki są następnie zamykane na chwyconym obiekcie.